Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Etap 1000 kcal

13.07.2011

Alternatywa dla cukru


Syrop klonowy to produkt wywodzący się z Kanady. W Europie nie jest tak popularny jak w krajach Ameryki Północnej, ale miejmy nadzieję, że to się zmieni. A to dlatego, iż najnowsze badania, którym poddano syrop klonowy wykazały jego dobry wpływ na zdrowie. Zawiera dużo związków przeciwzapalnych i zapobiegających nowotwotworom. Te substancje to głównie antyutleniacze, przy czym w syropie odkryto aż pięć zupełnie nowych związków chemicznych o takim działaniu. Antyutleniacze neutralizują wolne rodniki, niebezpieczne cząsteczki, które przyspieszają starzenie się organizmu, a co gorsza mogą powodować chorobę nowotworową.
Jak donoszą naukowcy, syrop klonowy zawiera tyle antyutleniaczy, co jagody czy czerwone wino. Co ciekawe, miłośnicy syropu, są mniej narażeni na cukrzycę typu drugiego. A to coraz częstsza choroba w bogatszych krajach Europy i Stanach Zjednoczonych.
W Polsce syrop klonowy można kupić w wielu hipermarketach. Za butelkę o objętości 250 ml. zapłacimy około 20-30 zł. Doskonale sprawdza się jako słodzik oraz dodatek do lodów, czy naleśników.

Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>