o diecie cambridge

Program Odchudzania Cambridge składa się z 6 stopni energetycznych, których kaloryczność waha się pomiędzy 800 kcal a 1500 kcal plus. Celem diety jest przede wszystkim kontrolowana redukcja masy ciała klienta oraz zmiana nawyków żywieniowych. Dieta Cambridge oparta jest na niskokalorycznych produktach w formie gotowej do spożycia lub do łatwego przyrządzenia. Są to smaczne zupy, napoje, owsianki oraz batoniki. Zawierają w składzie wszystkie niezbędne składniki odżywcze i pokarmowe, które powinny być dostarczone do organizmu z codziennym pożywieniem.

Dzięki produktom diety Cambridge, osoby odchudzające się mogą znacznie obniżyć ilość spożywanych kalorii, nie zaburzając przy tym funkcjonowania organizmu. O doborze odpowiedniego stopnia energetycznego decyduje konsultant, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby klienta, czyli stopień nadwagi lub otyłości, stan zdrowia, rodzaj wykonywanej pracy, wiek, płeć, jak również upodobania smakowe.

Program Cambridge to 6 różnych stopni, które obejmują redukcję masy ciała oraz stabilizację wagi. Jego zadaniem jest trwałe rozwiązanie problemów z nadwagą oraz wypracowanie właściwych nawyków żywieniowych m.in. regularnego spożywania odpowiedniej liczby posiłków. Wyjątkowość programu polega m.in. na możliwości dopasowania diety do indywidualnych potrzeb odchudzającego się tj. upodobań smakowych, rozkładu dnia, czy też rodzaju wykonywanej pracy.

Poza I etapem, w którym spożywane są wyłącznie Produkty Diety Cambridge. Program odchudzania Cambridge to głównie dieta mieszana, Od programu 2 (800kcal) wprowadzane są posiłki konwencjonalne. Z każdym kolejnym stopniem rezygnuje się z produktu Cambridge na korzyść posiłku konwencjonalnego, aż do osiągnięcia stopnia 5 diety, który składa się wyłącznie z pożywienia tradycyjnego.

Zastosowanie tej metody przynosi korzystne efekty nawet w przypadkach, kiedy inne sposoby odchudzania nie dały oczekiwanych rezultatów. Każdy ze stopni Programu Odchudzania Cambridge może być zastosowany jako początkowy w okresie odchudzania lub stanowić przygotowanie do wdrożenia stopnia o niższej kaloryczności.