Etapy odchudzania

Program Odchudzania Cambridge oparty jest na 5 stopniach energetycznych, które pozwalają zredukować masę ciała, a potem ją ustabilizować i co najważniejsze utrzymać. Dieta opiera się na połączeniu gotowych, niskokalorycznych produktów Cambridge z posiłkami konwencjonalnymi.

Rozpoczęcie diety zaczyna się od fazy odchudzania (na ogół stopień 1 lub 2 Programu, czyli odpowiednio 800 lub 1000 kcal). Na tym etapie spożywa się wyłącznie produkty Cambridge lub zastępuje się nimi 2-3 posiłki konwencjonalne dziennie. Następny etap to faza stabilizacji masy ciała, czyli stopniowe zwiększanie podaży kalorii oraz wyłączenie z diety produktów Cambridge na rzecz tradycyjnych posiłków. Każdy posiłek Cambridge jest odpowiednio zbilansowany. Oznacza to, że zapewnia wszelkie składniki odżywcze, aby niedoszło do niedoborów.

Jedną z zalet Programu jest BEZPŁATNA opieka Konsultanta! Należy pamiętać, że aby schudnąć i utrzymać wagę, należy ściśle współpracować z Konsultantem, który podczas zalecanych spotkań kontrolnych ocenia postępy w odchudzaniu i na ich podstawie ustala dalszy przebieg diety.

Długość i efekty stosowania diety

Trudno jest jednoznacznie określić, ile czasu potrzebuje pacjent, aby osiągnąć wagę docelową, ponieważ proces redukcji masy ciała zależy od wielu indywidualnych czynników, np. przemiany materii, uwarunkowań genetycznych, stanu zdrowia, stopnia nadwagi, otyłości itp. Bardzo istotne znaczenie ma tu również ścisłe stosowanie się do zaleceń, jak również samodyscyplina i determinacja pacjenta. Ogólnie rzecz biorąc, poza 1 i 2 stopniem Programu, które powinny trwać ok. 3 tygodni, wyższe poziomy kaloryczne nie zakładają górnej granicy ich stosowania. Określają je postępy w odchudzaniu i osiągnięciu wyznaczonego celu. Należy jednak nadmienić, że żelazną zasadą Programu Odchudzania Cambridge jest kontrolowany i bezpieczny ubytek masy na poziomie 0,5-1,5 kg tygodniowo.