Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Aktualności

25.08.2011

Smaczna ochrona przed cukrzycą


Migdałowe wsparcie

Prozdrowotne działanie migdałów potwierdziły badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych. Naukowcy sprawdzali jak dieta bogata w te orzechy wpływa na osoby zagrożone cukrzycą oraz chorobami układu krążenia. W testach uczestniczyli ochotnicy mający nieco ponad 50 lat. U każdego z nich występowała lekka insulinooporność, która z czasem najpewniej przekształciłaby się w cukrzycę typu 2. Uczestnicy badań zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej z nich codzienna dieta była wzbogacana porcją migdałów. Członkowie drugiej grupy orzechów nie jedli. Efekt? Po czterech miesiącach eksperymentu okazało się, że poziom cholesterolu u osób z pierwszej grupy wyraźnie się obniżył. Co więcej, organizm zaczął lepiej reagować na insulinę, dzięki czemu zmniejszyło się zagrożenie cukrzycą typu 2.

Migdałowe bogactwo

Za dobroczynne działanie migdałów na ludzki organizm odpowiada duża ilość bardzo potrzebnych naszemu zdrowiu składników zawarta w orzechach. Przede wszystkim dostarczają znaczących ilości witaminy E. Neutralizuje ona groźne dla zdrowia wolne rodniki, zapobiegając tym samym nowotworom. Poza tym chroni przed chorobami układu krążenia i zawałem serca. Z innych witamin zawartych w migdałach, warto wymienić B1 i B2 oraz B3.
Poza tym migdały zawierają również cynk - pierwiastek bardzo potrzebny zdrowej skórze i włosom. Innymi ważnymi pierwiastkami, których dostarcza nam dieta zawierająca te orzechy są wapń i magnez. Oba uczestniczą w ogromnej liczbie procesów w naszym organizmie - m.in. we wzroście, utrzymywaniu prawidłowego ciśnienia krwi, regenracji uszkodzonych tkanek.

Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>