Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Aktualności

21.06.2011

Tłuszcz dobry dla wątroby


Wątroba to narząd, który ma mnóstwo zadań w organizmie. Jednym z nich jest ochrona przed toksynami. To ona neutralizuje alkohol i wiele obciążających leków. Inną funkcją wątroby jest produkcja żółci niezbędnej do trawienia tłuszczy.  
Niestety, niezdrowe jedzenie, nadużywanie alkoholu, narkotyków czy leków prowadzi do uszkodzenia wątroby. Jak ją ochronić? Włączyć do diety oliwę tłoczoną na zimno. Najlepiej sprawdzi się np. w sałatkach.
Ochronne działanie oliwy z pierwszego tłoczenia udowodniły badania na szczurach. Zwierzętom podawano trującą substancję, która uszkadzała wątrobę. U tych gryzoni, w których diecie znalazła się jednocześnie oliwa, zmiany chorobowe były znacznie łagodniejsze.
To kolejna zaleta oliwy tłoczonej na zimno. Dieta śródziemnomorska, w której ma ona duże znaczenie, jest szczególnie polecana osobom z chorobami układu krążenia. Oliwa zmniejsza m.in. stężenie cholesterolu we krwi i chroni przed miażdżycą. Poza tym istnieją badania, które wykazują iż ma ona również lekkie działanie przeciwbólowe.

Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>